Egyszerűen nagyszerű tűzvédelem
A fa tűzvédelmének zászlóshajója: a tűzvédelem királya.Tűzvédelmi besorolás:B-s1,d0 Tetőhéjazati besorolás: Broof(T1)
Az
UNIEPAL DREW AQUA KOLOR szintelen= fenyő 1
lakkal minimum
200 g/m2 mennyiségben bevont termékek, azaz minimum 12 mm vastagságú fa és OSB lapok éghetőség szerint Euroclass besorolást kaptak
.(B-s1,d0)
FENYŐ 1 néven forgalmazott változata gyakorlatilag színtelen!!
Besorolás tűzállóság szerint:
A legalább
200 g/m2-nyi UNIEPAL DREW AQUA KOLOR lakkal bekent 20 mm vastag és legalább 450g/m3 sűrűségű fa falburkolatok, valamint a legalább 22 mm vastag OSB lapok „tűzvédett” besorolást kaptak.
Tetőszerkezetek osztályozása:
A legalább 200g/m2 mennyiségű UNIEPAL DREW AQUA KOLOR impregnáló lakkal kezelt legalább 20 mm vastag fazsindelyből vagy más deszkából készült tetőszerkezetekre.
A lakk előkészítése:
Használat előtt alaposan keverje össze. Használatra kész termék - hígítani nem kell!
Az alap előkészítése: Az összes felületi hibát meg kell javítani, a zsírtól, portól és egyéb szennyeződésektől meg kell tisztítani az alapot. Az UNIEPAL DREW AQUA KOLOR lakk csak olyan, nyers fából készült felületre alkalmazható, melynek relatív nedvességtartalma nem haladja meg a 20 %-ot. Száradás után a lakk a fa eredeti színét megváltoztató, a gyártó által megadott színű bevonatot képez.
Applikáció (felhordás):
A festéket 10 °C feletti hőmérsékleten kell felhordani. A munka megkezdése előtt célszerű próbát végezni az alkalmazási paraméterek optimalizálása céljából (hatékonyság, áramlás, száradási idő stb.) A lakkot függőleges vagy vízszintes síkban két vagy három rétegben kell felhordani összesen minimum
200 g/m2 mennyiségben. A felvitelek közötti intervallum a környezet hőmérsékletétől és nedvességtartalmától függ. 23°C ( ± 2 ) hőmérsékleten és 50% ( ± 5 )relatív nedvességtartalom mellett a második réteg 6 - 8 óra múlva, a harmadik réteg az előzők teljes megszáradása után vihető fel. Abban az esetben, ha fontos a fafelület magas színvonalú esztétikai kivitele, ajánlott az első felvitelt vékony rétegben elvégezni, megszáradás után a felületet > 240 fokozatú csiszoló anyaggal lecsiszolni a szőrszálak eltávolítása céljából. A munka befejezése után a szórópisztolyt vagy ecsetet azonnal meg kell tisztítani vízzel. 24 óra múlva lesz tűzvédő hatása.
Ecsettel, hengerrel és szórással hordható fel. Figyelembe kell venni, a felhordási módozatok jellegzetességét száradás után.
Felhordása a 45/2011.(XII.7)BM rendelet 12. szerint történhet.
Egyéb információk, megjegyzések:
Teljesítmény: max 5 m2/lt teljes felfestésnél az alap abszorbáló képességétől függően.
Oldhatóság: vízben oldódó
Száradás után a lakk a fa eredeti színét megváltoztató, a gyártó által megadott színű bevonatot képez.
Színek:világos fenyő= színtelen, matt
A teljes tűzállóság a festés után 48 órával a festék teljes megszáradása után érhető el.
Más festékekkel nem keverhető.
Műszaki állapot: A bevonat műszaki állapotát legalább 12 havonként egyszer ellenőrizni kell.
A bevonat megsérülése esetén a hiányosságok pótlására van szükség
Tárolás: Eredeti, bontatlan göngyölegekben +5°C + 30°C hőmérsékleten tárolandó és
Szállítás: A termék nem veszélyes, szállítása során nem igényel különleges kezelést.
WEB: https://www.tuzvedo.eu/
Mail: tuzvedo@anyagvedelem.hu
FEL